aöl sınavi ne zaman?

açık lise

aöl sınav yerleri

Açık Öğretim Lisesi

Türkiye’de milyonlarca genç büyük günün gelmesini ve sınava girmenin heyecanını yaşıyor haklı olarak. Bazen koca bir yılın bazen koca bir dönemin meyvesini alacakları zamandır o gün. kimileri gelecek hesapları yaparken, sınavda alacakları puanların da hesabını yapıyor. sınavda alınacak güzel bir not çok şeyi değiştirebilir.

Gündem yoğun  malumunuz

Açık Öğretim Lisesi sınavını bekleyenler arasında bende varım. 31 Mart 2019 yerel seçimleri yaklaşıyor, seçimin kalabalığından dolayı sınava odaklanmak zor oluyor haliyle. Kısa bir zaman kaldı. Herkes son çalışmalarını yaparak sınava en iyi şekil de hazırlanmanın telaşında. Tüm Öğrenci arkadaşlar gibi ben de en iyi notları almayı umut ediyorum. Her gün yaptığım gibi yine resmi web sitesini kontrol ederken sınavın tarihinin açıklandığını gördüm. Ve bu makaleyi yazarak, siz değerli okurlarıma duyurmayı uygun buldum.

Bende öğrenciyim

Daha önce ki makalem de anlattığım Açık Öğretim Lisesi Konusu, sınavlara yakın bir zamana denk geldi. Sınav zamanı yaklaştıkca, herkesin dilinde ‘ aöl sınav yerleri ne zaman açıklanacak, Açık Öğretim Lisesi sınavı ne zaman’ soruları var. Aöl resmi sitesinde yapılan duyuru ile, Açık Lise sınavlarının ne zaman olacağı açıklandı. Sınav tarihinin açıklanmasının akabininde, sınav giriş belgesi Aöl’ün resmi Web sitesinde yayınlandı. Adaylar sınav giriş belgesini almadan sınava giremezler. Bu konuda dikkatli olmak lazım. Tüm dönem boyunca çalışarak hazırlandığınız sınava, giriş belgeniz olmadığı için girememeniz gerçekten üzücü olurdu. “Açık öğretim 2019 sınav tarihi açıklandı”  demiştik. Açık Lise sınav  tarihi 6 ve 7 Nisan 2019 günleri olarak belirlendi. İlk sınav günü Cumartesi günü sabah 9 da olacak. Erken kalkıp bir saat önce orada bulunmak yerinde bir davranış olabilir.

Açık lise sınavına girerken bir takım yasaklar hep oldu, yine olacak. İşte sınava giriş esnasında uymanız gereken kurallar.

  • telefon, ipot, tablet vesaire götürmek yasak.
  • Kopya çekmek ya da başkasının yerine sınava girmek yasak.
  • Adaylar sınava girerken fotoğraflı bir nüfus cüzdanı ya da ehliyet bulundurmak zorunda.
  • Açık bir izin verilmediği sürece Silah,bıçak, hesap makinesi, küpe,kulaklık, (Engellilere ait cihazlar hariç)  bulundurmak yasak.
  • Sınav başladığında ilk 30 dakika ve sınav bitimine 15 dakika kala sınavdan çıkmak yasak.
  • Sınav giriş belgesinde yazılan salon ve sınıf harici bir yerde sınava girmek yasak.
  • Bireysel veya toplu halde kopya çekmek yasak. ( Hapis Cezası var)

Ayrıntılar için Aöl Resmi Web Site Adresine Bakabilirsiniz.

Bu makalemi okuduğunuz için teşekür ederim. Eğer beğendiyseniz yorum kısmında belirtebilirsiniz. Farklı konu da bir makale istiyorsanız her fikire açığım. Ayrıca Bloğumuza üye olabilir ya da sosyal medya hesaplarımızı beğenebilirsiniz.  Açık Öğretim ile ilgili yazdığım, kendi hayatımı konu ettiğim güzel bir makalem mevcut. Okumak  isteyen okurlarım Acik lise başlama hikayem  isimli yazımı okuyabilirler. İçinde bir nezle de olsa okuma arzusu olan değerli okurlarım var ise, ve benim gibi bir zamanlar liseyi bırakmıs biri ise bu konu tam aradığınız konu bence. Hepinize Mutlu günler diliyorum. Başka bir makale de görüşünceye dek Hoşça kalın..

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir