Android ile isoyu usb’ye boot etme ve format atma

İşte Harika Bir Konu

Herkese merhaba dostlar, bu gün android telefonlardan ister windows olsun ister linux olsun farketmeden hepsi için usb boot etmeyi anlatacağım. Teknoloji her geçen gün gelişiyor; bu gelişmenin yararları oldugu kadar, bunlardan faydalanmakta bir o kadar önemli oluyor. Hayatın hemen hemen her yerinde teknolojik aletler artık hayatımızda.

Bilgisayarlar; yani masaüstü yada laptop cihazlar çeşitli yazılımsal sorunlar nedeni ile çökebiliyor. Benim de başıma geldi, mutlaka çoğumuzun da başına gelmiştir. Bazen imkanlar sınırlı olabiliyor, mesela bilgisayar çökmüş ve açılmıyor her hangi bir şekilde müdahale edilemiyordur. Başka bir yol kalmamıştır. Elimizde usb olsa bile o anda iso dosyası indirip kurulum için usb hazırlayacak bir ortama ihtiyaç duyarız. Anlatacağım yöntemi uyguladım ve başarılı sonuç aldığım için sizlerle paylaşmak istedim.

 neler lazım

Yeni sistemin kurulumu için öncelikle elimizde bir adet android mobil telefon, bir adet aşağıda resim de görülen usb cihazlarından en az birine sahip oldugunuzu düşünerek anlatmaya başlıyorum.

 

Ne yapmalıyız?

Hangi sistemi kuracaksanız onun iso uzantılı dosyasını telefonumuza indiriyoruz. Iso dosyasının indirilmesi indirdiğiniz dosyanın boyutuna bağlı olarak uzun sürebilir. android telefonumuz ile Google Play Store‘ye giriyoruz. Store de Etcdroid isimli programı telefonumuza yüklüyoruz. Etcdroid programını açmadan önce usb cihazı telefona takıyoruz. Ve etcdroid uygulamasını açarak, ana menü de raw yazan yere tıklayarak iso dosyasımızı seçiyoruz. Daha sonra usb cihazımızı seçiyoruz, ve iso dosyamızı usb cihaza boot ediyoruz, Şimdi işletim sistemi kurulumuna geçebiliriz.

Kısa bir hatırlatma..

Buraya kadar anlatılanlar doğru yapıldı ise işlemlere başlayabilir, temiz bir şekil de kurabilirsiniz. Unutmayalım ki bunları anlatırken, başka bir imkanınız kalmadığını ve son olarak bu yolu seçtiğinizi düşünüyorum. Anlatılanları uygulayıp uygulamamakta siz değerli okurlarıma kalmış. Fikrimce bir sorun olmayacak, Lakin oluşabilecek her hangi bir sorun veya zarardan sorumlu olmayacağım. Bu konu işinizi gördüğünde ya da takıldığınız bir yer olduğunda yorum yazabilirsiniz. Online olduğumda sizlere elimden geldiğince, dilim döndüğünce yardımcı olmaya çalışacağım. görüşmek üzere hoşça kalın.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir