Windows Regedit Temizleyici Ccleaner

Ccleaner nedir Neye yarar

Uzun zaman önceden bu güne kadar eskimeyen programlardan biri Ccleaner programıdır. Ccleaner bünyesinde birçok özelliği barındırır. ister Google Chrome olsun  ister  Firefox  ya da her hangi  bir tarayıcı kullandığımız zaman, tarayıcıyı kapattığımızda çerezler ve girilen site url adresleri depolanır. Tarayıcıya büyük bir yük olur, web sayfalar geç açılmaya başlar. Ccleaner kullanarak gereksiz depolanan verilerden kurtulabilirsiniz. Ayrıca Bilgisayarınıza yüklediğiniz gereksiz dosyaları tespit edebilir ve temizler. En önemli özelliklerinden biri de kurduğunuz programlar silinse de iz bırakır. Windows regedit dediğimiz bölüme her yazılım için ayrı ayrı key eklenir. Ccleaner indir basarak ücretsiz olan 2019 sürümünü indirebilirsiniz.ile bu kalıntılardan da kurtulabilirsiniz. 2019 sürümünü şu anda indirilebilir durumda.

“Sadece Bu kadar mı?” diyerek söylenenler varsa, aslında şimdi dikkatli okusunlar. Ccleanerin özellikleri gerçekten yeterince çok. Örnek olarak bir kaç tanesini sıralamak istiyorum.

  • Windows başlat menüsünde bulunan ve Bilgisayar açıldığında oto açılan programları kapatabiliyor.
  • Güvenli dosya silme ya da üstüne yazarak dosya silme.
  • Geri dönüşüm kutusuna eklenerek kalıntı bırakmadan silme
  • Piyasada ki güvenilir nadir ve profesyonel programlardan biri.

Daha detaya inmek istiyorum.

Ccleaner böyle önemli işleri yaparken, daha bir çok özelliğe sahiptir. Bilgisayarınıza formatta atsanız, hard diski komple silseniz dahi verileriniz tamamen silinmez. Bu eşsiz program sayesinde hard diskinizi ilk gün ki gibi temiz hale getirebilirsiniz. Örneğin laptop satın aldınız ve kullandınız. Bir gün laptopu satmak istediniz veya birine verdiniz. Böyle bir durumda herkes yapmasa da çoğu insan format atar ve bilgilerinin silindiğine emin olur, sonra cihazı verecek ise verir. Tabi Düşündüğünüz gibi olmaz, veriler silindi gözükür. Bilgisayarın bir bölümüne terkedilir. üstünden yıllar geçse de en mahrem resimleriniz ve dosyalarınız kurtarma programları yoluyla geri getirilebilir. Bu yüzden Ccleaner’i böyle zamanlarda kullanmanızı tavsiye ederim. programın resmi web sayfasına giderek, 30 gün ücretsiz kullanabilirsiniz.

Makalemi okuduğunuz için Teşekkür ederim. Yazdığım makalelerden haberdar olmak isterseniz Blogumuza üye olabilirsiniz. Driver eksikleriniz var ve güncellemek istiyorsanız, şu makalemi okuyabilirsiniz.

Görüşmek üzere hoşça kalın.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir